Jak dbać o zdrowie w ciąży?

ciaza3

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Przyszła mama powinna w tym okresie szczególnie zadbać o swoje zdrowie, ponieważ to od niej zależy rozwój maluszka, który wkrótce pojawi się na świecie.

Jednym z najważniejszych zaleceń jest przestrzeganie diety. Zdrowe i bogate w witaminy posiłki to podstawa. Nie trzeba jeść za dwoje, ale spożywać cenne dla organizmu pokarmy. Równie ważna jest odpowiednia ilość płynów oraz unikanie używek, natomiast zażywanie wszelkich leków musimy konsultować z lekarzem. Ponadto dobrze jest pamiętać o aktywności fizycznej. Rozsądna porcja ruchu nie zaszkodzi, a pomoże utrzymać dobrą formę. Trzeba po prostu zadbać o siebie pamiętając o noszonym pod sercem maleństwie.

21.01.2014. 12:17

Dobre zdrowie w okresie zimowym

pomidory

Zima to ciężki okres dla naszego organizmu. Czujemy się słabi, niewyspani, a nasza odporność obniża się. Do tego nie pomaga nam zarówno brak słońca, jak i mroźne temperatury. Jak więc zadbać o swoje zdrowie, aby nie dać się żadnej chorobie i w pełni sił powitać wiosnę?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na naszą dietę. Wbrew powszechnym przekonaniom nie stawiajmy na tłuszcze, ale na posiłki bogate w witaminy i mikroelementy, które zadbają o kondycję naszego organizmu. Po drugie – ubierajmy się stosownie do pogody. Czapka, ciepła kurtka, szalik i rękawiczki uchronią nas przed przeziębieniem. Nie możemy również zapomnieć o naszej cerze, która w zimne dni potrzebuje dodatkowej ochrony chociażby w postaci kremu. Warto się także trochę poruszać, a od razu poczujemy przypływ dobrej energii i sił witalnych.

07.01.2014. 11:27